Günlük yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alan teknoloji ve modernizasyon ihtiyacı, Elektronik güvenlik ihtiyacınıda ortaya çıkarmaktadır. Asesnobis mühendislerinin ar-ge çalışmaları ve inovatif bakış açısı ile elektronik güvenlik, teknolojik konfor haline gelerek bir ihtiyaç meselesi olmaktan çıkarıyor.

 

Elektronik dünyanın yeniliklerini Türkiye’ye sunan ekibimiz, ihtiyaca yönelik operasyonel yönetim hizmetlerini tasarım ve yazılım ile buluşturarak elektronik güvenliğe yön veriyor.

 

Bilindiği gibi Cctv sistemleri bundan 15 yıl öncesine kadar sadece görüntü izleme ve kontrol amaçlı kurulur iken, gelişen video analiz ve görüntü işleme teknikleri ile artık sadece görüntü izlemekten çıkmış durumda. Bu ne anlama geliyor? Kısaca özetlemek gerekir ise;

Hat ihlali, izinsiz giriş, bölgeye giriş, bölgeden çıkış, Unutulan eşya algılama, obje

kaybolması, değişiklik algılamaları, yüz algılama, nesne sayma, plaka tanıma, kişi sayma gibi bir çok smart özellik ve daha fazlası 5 kameralık basit bir sistemden binlerce kameralık komplike sistemler dahil olmak üzere son kullanıcının hizmetine sunulmaktadır.

Ases Nobis mühendislik olarak, bir çok farklı sektörden bir çok farklı kurumsal firmanın tesis güvenlik ve yönetimleri için CCTV tasarımından kurulumuna ve sonrasında bakım hizmetlerine varan uçtan uca çözümler sunmaktayız. Tasarımın ve stratejinin çok önemli olduğu bu çözümde Ases Nobis, bu alanda uzman kadrosuyla çalışmakta ve ürün temini ve kurulum dahil olmak üzere diğer güvenlik çözümleri ile entegre olabilecek bütünleşik bir hizmet vermektedir.

Ases Nobis mühendisliğin sunduğu hizmetler:

–IP kamera sistemleri ve tümleşik sistmeler ile entegrasyonu

– Video Yönetim, Analiz ve Denetleme Sistemleri

– Video Depolama Sistemleri

Access Kontrol sistemleri entegre elektronik güvenlik sistemlerinin önemli bir parçasıdır. Modern bina ve tesislerde, kontrol altına alınmak istenen lokasyonların  giriş ve çıkışları denetim altına almak, izlemek ve bunların kayıt altına alınmasını sağlamak, hatta puantajlama yapmak bir çok firmaya verimli ve denetlenebilir bir elektronik sistem sunuyor. Kullanılan bu sistemler kartlı, şifreli, parmak izi ve yüz tanıma sistemleri olarak müşteri beklenti ve talebine göre farklılık göstermektedir. Access kontrol sistemlerinde giriş çıkış yapılan alanlardaki denetlemelerinizde dilediğiniz kişilere giriş çıkış sınırlaması veya saat bazlı sınırlamalar koyabiliyor olmanızın yanı sıra dilediğiniz noktadan kişi bazlı, veya tarih bazlı raporlamaları belirli aralıklar ya da belirlediğiniz zamanlarda rapor olarak gönderimler sağlayabilir, maaş hesaplama/ mesai hesaplama gibi bir çok özelliği bu sistemler sayesinde kullanabilirsiniz.

Ases Nobis mühendislik ekibinin bu alanda verdiği hizmetler;

– Kartlı/Şifreli/Parmak izi/ Yüz Tanıma Geçiş Sistemleri

– Yönetim, Kontrol, Raporlama ve Kayıt Sistemleri Yazılımları

Günümüzün modern binalarında yangın riski ve güvenliği hayati bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği ve Uluslararası standartlar, yangın alarm sistemlerinin kurulması ve periyodik bakım yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Zorunlu olmasını bir kenara koyacak olursak yangın algılama ve söndürme sistemleri hayati açıdan zorunlu sistemlerdir.   Bu konuda doğru elektronik sistemler ile riskleri en aza indirmek ve erken müdahale olanağı sağlamak hayat kurtarıcı olmaktadır. Dolayısıyla mühendisliğe ve ölçümlendirmeye bilhassa dikkat edilmesi gereken sistemlerin başında gelmektedir Yangın algılama ve söndürme sistemleri. Ases Nobis yangın algılama ve aerosol söndürme sistemlerini komplike olarak yapar ve müşteri ihtiyaçlarına uçtan uca bir hizmet sunar.

Gelişen teknolojisi ile birlikte aydınlatma sistemleri aydınlatmanın ötesinde inovatif çözümlerler ile alışılagelmiş aydınlatmanın ötesinde çözümler sunuyor. Ases Nobis mühendislik ekibi, ihtiyacınız olan ışık kalitesini kullanıcıya yönelik aydınlatma hizmeti sunuyor ve bunu yaparken de operasyonel sonuçlarınızı iyileştirip enerji maliyetininiz düşürerek tasarruf etmenizi sağlıyor.

Ases Nobis keşif ve fizibilite ekibimiz: mevcut aydınlatma sisteminizi değerlendirme, yeni bir aydınlatma planı oluşturma, sorunsuz bakım, uzaktan veya yerinde destek ve garantili aydınlatma performansı gibi hizmetleri müşterilerine sunuyor. Aydınlatmada Ases Nobis ile işbirliği yapın ve aydınlatmayı, şirketinizin başarısının ayrılmaz bir parçası haline getirin.

Ases Nobis Aydınlatma Sistemleri birimleri 3 ana başlık altında hizmet vermektedir:

-Profesyonel Servis: Aydınlatma fikirleri ve inovatif tasarım

– Bakım, Onarım Servisi: Aydınlatma sisteminizin ömrünü uzatın.

– Performans Servisi: Enerji tasarrufu yapmak için reorganizasyon hizmeti.

Mükemmel işleyen bir sistem, bir uzman planı ile başlar. Kuruluşunuzda, tesisinizde ya da projenizde ayrıntılı bir denetim gerçekleştiririz. Ases Nobis bilgiye dayalı bir karar vermenize yardımcı olmak için öncelikle mevcut sistem ekipmanınızın, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza ne derece uyduğu değerlendirir, raporlar ve as-built dosyasına işleyerek müşteriye özel bakımın başladığı günden itibaren özel bir kitapçık oluşturur.  Yerinde toplanan veriler, mevcut ve gelecekteki gereksinimlerinizi karşılayarak optimize bir  sistem oluşturmaya başlanır ve bakım süresince yapılan işler, denetlenen ağlar, onarılan bölgeler, periyodik bakımın günleri, süreleri, kapsamı müşterilerimize sürekli olarak asbuilt dosya paylaşımı ile raporlanır.

Hizmet ağımızı kapsayan bütün sistemlerde;  sistemleri biz kurmuş olalım veya olmayalım hizmetlerimiz ve desteklerimiz marka bağımsız olarak devam etmektedir.

Bakım ve onarım hizmetimiz 3 ana başlık altında toplanmaktadır:

Fizibilite ve Keşif : Arıza tespitleri ve asbuilt kitapçığının düzenlenmesi

Bakım ve Onarım Servisi : Sistemleriniz bakım ve onarım sözleşmeleri ile artık sizlerin değil bir nevi bizlerin sistemi olmakta ve bütün sistemler arızalar ve problemler sözleşme dahilinde bizlerin sorumluluğundadır.  Sistemin türüne göre belirli periyodik aralıklarla bakımları yapılır ve arıza problemlerinde servis hizmetleri verilir.

Performans Servisi: Sistemin aylık veya yıllık bakım anlaşmaları gereği oluşturulan as-built dosyasında sistemsel gerekliliklerin dışında sistemin performansını arttırmaya yönelik çalışmalar sizlere bakım süresince raporlanır ve kriterleri yapılarak tercihleri sizlere sunulur. Bu hizmet kapsamında sadece sistem performansı arttırıcı çalışmalar değil aynı zamanda maliyetleri azaltmak ve tasarruf planı da oluşturularak raporlanır ve asbuilt kitapçığına işlenir.