Dünya değişiyor…

Marka şehir olmak istiyorsanız, bir şehri geliştirmek istiyorsanız neyi nasıl düzelteceğinizi size en güzel veriler söyler. Veriler ile yorum yapabilmek için de sistemlere ihtiyacınız var. Akıllı şehir olmasındaki kilit kelime VERİ’dir, kamuya ait alanlardaki bütün verilerin alınıp işlenmesi Ases Nobis mühendisliği ile birleşerek önceliğimize İstanbul’u alıp, İstanbul’u global anlamda marka şehir  yapmak için Ar-ge çalışmalarına, Üniversite teknokentler ve inovasyon merkezleri ile işbirliği yaparak devam etmekteyiz.

Akıllı Ulaşım,  Hız tespit ve Güvenlik çözümleri , Yoğunluk sensörleri, otonom kalkış sinyalleri (Ases Nobis Ar-ge çalışmaları devam etmektedir.)  otomatik geçiş sistemleri vb. gibi şehirlerin alt ve üst yapılarına yerleştirilen veya konumlandırılan veri toplama sistemlerinden gelen işlenmiş veya ham dataların merkezi yazılımda yorumlanması ve tepki oluşturması ile kurulmasına öncülük ettiğimiz   akıllı şehir entegrasyon sistemleri sürücülere, yayalara, kendini şehrin karmaşası içerisinde bulan herkes için yol ve çevre yardımı oluşturan bu sistemler şehrin daha yaşanabilir bir şehir olmasını sağlayan teknolojik entegre sistemlerdir.

Ases Nobis ve Dünya’da akıllı şehirlere yatırım ve öncülük eden firmalar , trafik yoğunluk durumu, yol durumu( kapama, kaza, inşaat çalışması), basit bir navigasyondan ziyade öngörü ile çalışan (belirli bir süre sonra daha hızlı olabilecek yol tarifleri)gibi çeşitli durumlar için trafik bilgilerini Değişken Mesaj Sinyalizasyon ekranlarına, mobil uygulamalara uyarı ve bildirimlerde bulunarak önceden uyarılmalar sağlamaktadır. Güvenlik ve hız tespit kameraları ile de sürücülerin kurullara uyup uymadığını denetleyerek otomatik uyarı ve ceza sistemi oluşturmaktadır. Buda sürücülerin kurallar çerçevesinde sürücülerin daha güvenli normal bir şekilde seyahat etmesine olanak vermektedir.