Asesnobis ailesi olarak bütün dünyanın yaşam tarzını alt üst eden binlerce insanın canına mal olan virüs ile mücadelede termal kamera çözümlerinde alternatifli yöntemler ile hizmetlerimize devam etmekteyiz.

Faaliyetlerine halen devam eden, etmek zorunda olan tesisler, işyerleri, havalimanları, üniversiteler, metro istasyonları, otogarlar için salgının yayılmasını önleyici vücut ısısını anında  tespit eden, kayıt altına alan alarm üreten termal çözümlerimiz aşağıda listelenmiştir.

Awatherm – Xpro Vücut Isısı Algılama Termal Kamera Çözümü

Termal kamera , gömülü bulunan yüksek termal çözünürlüklü termal sensörü sayesinde yüksek vücut ısısı olan kişileri anında tespit eder, tespit edilen kişileri fotoğrafları ile birlikte sisteme kaydeder.

Kullanım Alanları : Kalabalık giriş çıkışların yoğun olduğu Okul , Avm , Havalimanı , Kamu binaları, Özel iş plazaları gibi Alanlarda kullanımı elverişlidir. Karantina Bölgeleri içinde kullanılabilir.

 BAŞLICA ÖZELLİKLER

Çift Spektrumlu İzleme : Isı ölçümü yapılan kişilerin fotoğraf kaydı ısı dereceleri ile birlikte kaydedilir.
256*192 çözünürlüğünde yüksek hassasiyete sahip termal sensör bulunmaktadır.
4 mm 2 MP Full HD çözünürlüğünde optik sensör bulunmaktadır.
Gömülü sesli alarm : yüksek vücut ısısına sahip kişi geçtiğinde sesli uyarı verilir.
Yapay zeka ile insan yüzüne fokuslanarak yabancı ısı kaynaklarını ölçümlendirmez.
Maske kontrolü de sağlamaktadır.

SPEEDFACE V5 ve TOCHI İç ortam Çözümleri
Yüksek Ateş Tespiti, Avuç içi Tarama Maske Tespiti, Gelişmiş Yüz Tanıma için Çift kamera, Çoklu Doğrulama, Yüz Tanıma mesafesi 0,3-3 metre, 200.000 log tutma, 6.000 kişi kayıt, yazılımla 10.000 kişi kayıt, Sesli Alarm, Kapı, turnike tetik

Proface X Dış ortam Çözümleri
 Yüksek Ateş Tespiti, Avuç içi Tarama Maske Tespiti, Gelişmiş Yüz Tanıma için Çift kamera, Çift Doğrulama, Yüz Tanıma mesafesi 0,3-3 metre, 1.000. 000 log tutma, 30.000 kişi kayıt, yazılımla 50.000 kişi kayıt, Sesli Alarm, Kapı, turnike tetik

Ürünlerimiz


% 100 yerli yazılım ürünümüz olan A2 Kişi Sayma Sistemleri piyasadaki bir çok global markadaki belirli adetlerin üzerinde kapı girişi bulunan yerlerdeki çözümlerinde ihtiyaç duyduğu ilave merkezi yazılım, bilgisayar ve kayıt cihazı gibi ekstra maliyet yükseltecek hiçbir ekstra cihaza ihtiyaç duymaz.
Bu konuda bir çok marka 2 adetin üzerindeki sistemlerde mutlaka kayıt cihazı, pc ve merkezi yazılıma ihtiyaç duymakta ve bu da maliyetleri gereğinden fazla yükselten bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.
Sistem her kapıya birer kamera ve processor cihazı ile konumlandırılır. Talep edilmesi halinde maske tespiti de yaptırılabilir. Sistemdeki bütün kapıların birbiri ile network altyapısı ile bağlanması ile giriş noktalarındaki monitörlere anlık doluluk oranı yansıtılır ve sayım yaptırılmak istenen lokasyonda kapasite aşımında sesli ve görsel uyarı verilmesi sağlanmaktadır.
Saatlik, günlük haftalık veya aylık kapı opsiyonel olarak bulut platform üzerinden yönetim ve raporlama yapılabilir. Opsiyonel olarak işlem ünitesi üzerinden kapıya otomatik tetik verilebilir.
İşlem Ünitesi: Quad-Core ARM CPU – 4GB RAM
Kamera: 2MP IP Kamera
Veri Depolama Kapasitesi: 2 Yıl
Haberleşme: HTTP
Haberleşme Portu: RJ45
Görüntü Portu: 1 x HDMI
Kamera Kurulum Yüksekliği: Minimum 2.5mt – Maksimum 6mt
Enerji Tüketimi: Tüm Sistem Max 19W
Çalışma Sıcaklığı: -10° – +45

Vücut ısı ölçüm cihazı ile anında vücut sıcaklığını otomatik olarak ölçebilirsiniz. Hassasiyeti termal kameralardaki 0,5°C’nin aksine 0.2 °C’dir. Sadece adaptörü takmanız yeterlidir..
Özellikle Avm girişlerinde kapı metal dedektörlerin üzerine monte edilerek daha fonksiyonel olarak kullanılabilir. Kendi üzerinde sesli uyarı vermektedir. Metal dedektör bulunmayan yerlerde direk veya herhangi bir kaide ile kullanılabilir.

Hızlı kızılötesi dedektör
Performans: Belçika menşeili kızılötesi sensör
Avantaj: Bir dakikada 100’den fazla kişinin sıcaklık ölçümünü yapabilir. Müşteri,ziyaretçi, personel ile yakın temastan ve riskten uzak kalma imkanı. Herhangi bir yere monte edilerek kullanılabilir.
Avm, otel, plaza, tesis, otobüs, metro, havalimanları, mağazalar ve insan yoğunluğunun yaşandığı her yerde kullanılabilir. İlave bir aparata ihtiyaç duymaz.

Marka: Awatherm
Test süresi : 0,5 -1 saniye
Tip: Kızılötesi termometre
Sıcaklık ölçüm hassasiyeti: ± 0.2 °C
Sıcaklık gösterge aralığı : 32 ℃ -42.5 ℃
Güç tüketimi: 1W’tan daha az
Çalışma ortamı: 10-40 ℃ bağıl nem az 80%

Yüksek hızda vücut sıcaklık taraması yapabilen bu sistem, gerçek zamanlı tarama sonuçlarını video ve kişi fotoğraf kayıtlarını halinde ağ işleme sistemi üzerinde kayıt altına alabilen akıllı kamera sistemidir.

Belirlenen anormal sıcaklık değerleri üzerinde olan vücut sıcaklıklarında, entegre uyarı sistemi ile anında uyarı vermektedir.

Dahili ağ izleme modülü ile uzaktan izleme yapabilir, sıcaklık ölçüm sonuçlarının uzaktan iletimini sağlayabilirsiniz. 8 saat aralıksız çalışma sağlayan dahili batarya ya sahiptir.

Cihaz, WIFI ve Hotspot üzerinden konfigürasyon sağlanarak, telefon uygulaması üzerinden uzaktan kumandaya bağlanmak için yapılandırılabilmektedir. Tüm tarama sonuçlarını, sıcaklık görüntü verilerini ve istatistiksel verileri kayıt cihazı hafızasına kayıt etmekle birlikte, gerçek zamanlı senkronizasyon sağlandığından anında uzaktan müdahaleye olanak sağlamaktadır.

El Tipi Termal Kamera

EL TİPİ TERMAL GÖRÜNTÜLEME SETİ YÜKSEK ISI ALARMI
Diğer standart el tipi termal kameralarının aksine wifi desteği ile birlikte kameranın termal görüntüleri anlık olarak herhangi bir monitörde izlenebilir.
Özelleştirilmiş yüksek sıcaklık limiti 37,3 ºC olarak ayarlandığında; ölçülen sıcaklık ≥ 37,3 ºC ise cihaz gösterge ışığıyla ve ekranda yüksek sıcaklık alarmını gösterecektir. Bu sayede anormal sıcaklıktaki bireyler etkili ve hızlı bir şekilde tespit edilebilir.
Ekran Özelliği : 2,8’’ TFT Ekran Kızılötesi
Çözünürlük : 160×120 Kare Hızı : 9Hz
Sıcaklık Ölçüm Aralığı : 30 ºC ~ 45 ºC
Doğruluk Oranı : ± 0,5 ºC SD Kart Depolama İle Fotoğraf Çekme Özelliği PC Yazılım Analizi Gerçek Zamanlı Görüntü Aktarımı
Kamera Çözünürlüğü : 640×480 Tip-C Usb Girişi 1/4’’
Tripod Ayak İçin Montaj Deliği,
1 adet Termal Kamera, 1 adet ayak ve tripod ile birlikte set olarak kurulumu gerçekleştirilir.

Powerguard TM Plus 200 Isı Ölçer Kapı Metal Dedektörü

Halka açık olarak kullanılan avm, havaalanları, otogarlar, limanlar, metro istasyonları, üniversiteler, okullar, oteller gibi yerlerde kullanılmaya uygundur.

İçinden geçen insanların üzerindeki tehlikeli madde tespiti yanında geçiş yapan kişinin Kızılötesi sıcaklık ölçümü özelliği ile ateşi olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar. Ateş seviyesinin yüksek olması durumunda sesli ve ışıklı uyarı verir.

 • Çift Isı ölçüm sensörü
 • Hassasiyet ±0,5°C
 • Kişilerde yüksek ateş tespiti için etkili temassız
  sıcaklık ölçüm sistemi
 •  Vücut Sıcaklığı tespiti
 •  Yüksek ısı anında sesli ve görsel uyarı
 • Metal tespit ve yoğunluk göstergesi
 • Kişi sayım ve alarmlı sayım tespit ayrımı
 • Led Gösterge
 • Özel uzaktan kumanda
  Powerguard TM Plus 200 Isı Ölçer Kapı Metal Dedektörü Datasheet
  Ürün özelliklerini görüntüleyebilir datasheet’i indirebilirsiniz.


  W3Schools

  Powerguard TM100 Termal Kapı Tipi Isı Ölçer

  Geçişyapan kişinin Yüksek ateşi olup olmadığını tespit ederek belirlenen değerlerin üzerinde ise sesli görsel uyarı verir Halka açık yerlerde metrolarda otogarlarda hava alanlarında AVM’ lerde okullarda hastanelerde otellerde şık tasarımı ile kullanıma uygundur

 • Termal kapı tipi ısı ölçer sıcaklık tölaransı 0.5 ℃
 • Test mesafesi 0.05-* *0.3m’dir.
 • Test yüksekliği 1.5m’denaz değildir.
 • Vücut sıcaklığını yüksek hassasiyetle çok yönlü bir şekilde tarayabilir.
 • 24 saat çalışmaya uygun dinamik kızılötesi sıcaklık sensörü mevcuttur.
 • Dakikada 40 kişi geçiş kapasiteye sahiptir.
 • Darbeye dayanıklıdır.
  Sertifikalar : AB CE, FCC, ROHS ISO9001 2008 sertifikası; Radyasyon EN50081-1’e uygundur
 • Powerguard TM 100 Termal Kapı Tipi Isı Ölçer Datasheet
  Ürün özelliklerini görüntüleyebilir datasheet’i indirebilirsiniz.


  W3Schools